MODERN SERA SİSTEMLERİ

SERA KONSTRÜKSİYONU VE ÇELİK YAPILAR;

TOPRAKLI,TOPRAKSIZ MODERN SEBZE,MUZ,ÇİLEK,LİMON,ÇİÇEK VE SU KÜLTÜRÜNDE HİDROPONİK SERALAR.

Yetiştirdiğiniz bitkiyi ve bitki yetiştirmede son derece önemli olan sera otomasyon kontrol sistemlerini taşıyan ve koruyan ana iskelet yapısı olan Sera Konstrüksiyonu, Modern sera teknolojisinin en önemli kısmıdır.

Coğrafyasında bulunduğu  iklim, bitki ve aksesuar yüklerini taşıyamayan ve korozyona karşı yeterli kaplama kalınlığı bulunmayan bir sera iskelet yapısı kısa ömürlü olacağı gibi, tüm yapılan yatırımı bir anda yok edebilir.

İmalatlarında her zaman en iyi mamul kullanılan Sera Mekatronik Sera Çelik yapıları, yapı zati ağırlığı, bitki yükü, aksesuar ve tesisat yükleri ile uygulamanın yapılacağı bölge şartnameleri ve istatistiki iklim verilerinden; Zemin Kar Yükü ve Rüzgar Yükü alınarak, EN 13031-1 Avrupa Sera standartlarına göre Çelik Yapı Programlarında en kritik kombinasyonların kontrolleri yapılarak uygun kesitler ve bağlantı elemanları belirlenerek tasarlanmaktadır.
Sera Konstrüksiyonu Uygulamalarında S235JR ve S275JR Kalite, EN ISO 1461 ve DX51-Z275standartlarında çinko kaplı çelik kullanılmaktadır.
Standart olarak 9,60m-11,20m-11,50m-12,80m-8m tünel açıklıklarında seralar imal edildiği gibi talebe göre özel genişlikte ve istenilen yükseklikte sera imalatları yapılmaktadır. Ayrıca; sera projelerimizde depo ve kazan dairesi, sulama ve otomasyon merkezi gibi kapalı kontrol merkezi ihtiyaçlarınız modüler tip hafif çelik Depo veya geniş açıklıkta ağır çelik konstrüksiyon imalatlarımızla karşılanmaktadır.

Üretim Aksesuarları ve Yedek Parça

Gerek Anahtar teslim sera projelerimiz, gerekse mevcut seralar için;

– Asma ve sehpalı yatak sistemi aksesuarları
– Isıtma Spot ayak, konsol,  boru askı halkaları
– Fide masaları
– Bitki ask teli ( 18 ve 22 cm standart ve serbest düşümlü)
– Bitki Klipsi
– Perde Sistemi Aksesuarları
– Konstrüksiyon yedek parça
ve partnerlerimizden tedarik ettiğimiz;
– Hasat ve kültürel işlem araçları
– PE Sera Örtüsü ve çakma klipsi
– Üretim Ortamı ( kokopit, Kaya yünü)
ürünler için bizden talepte bulunabilirsiniz.

Neden Seramekatronik?

Tecrübeli,profesyonel ekipleri ile her an ,yanınızda olacak,tüm taleplerinize en kısa sürede,maksimum çözüm odaklı cevaplar verecektir.

Modern sera sistemleri ile ilgili son teknolojiyi en ekonomik ve efektif olarak hizmetinize sunmak için çalışıyoruz.

– Biz Yaratıcı Ekibiz                              – Kalite Taahhüdü

– Teknolojik çözümler üretiyoruz          – Biz Her Zaman Geliştiriyoruz